חגים ומועדים

אירועים והופעות בראש השנה 2023

מה לעשות בראש השנה 2023?

ראש השנה מציין את תחילתה של השנה העברית

קצת פרטים על ראש השנה 2023

ראש השנה מתחיל ב15/09/2023 ומסתיים ב17/09/2023 .
ראש השנה, המציין את תחילת השנה העברית, חל בחודש תשרי (בדרך כלל בסוף ספטמבר – תחילת אוקטובר). ראש השנה חל יומיים, כאשר העסקים סגורים בשני הימים.


ראש השנה הוא חג יהודי מהתורה ואחד מראשי השנה העבריים. הוא מצוין בימינו בא' וב' בתשרי, ופותח את עשרת ימי תשובה עד יום הכיפורים. שני ימי החג נחגגים כיום טוב; הראשון מדאורייתא והשני מדרבנן.

הציווי בתורה מורה על עשיית יום א' בתשרי "יום תרועה" ולכן מצוות החג העיקרית היא תקיעת שופר. על פי המסורת היהודית, זהו יום דין שבו עם ישראל מכתיר את אלוהים כמלך, והוא בוחן כל אדם וכותב את דינו. על פי חלק מהדעות, אופיו של היום נגזר מהיותו יום בריאת האדם.

בהלכה נחשב יום זה ליום הראשון בשנה במניין השנים ובמניין שנות השמיטה והיובל. מכיוון שזהו ראש חודש, אותו ציוותה התורה לקבוע עם ראיית מולד הלבנה, האריכו חז"ל את החג ביום נוסף כדי למנוע שגגה בקביעת זמנו.

מנהגי החג כוללים אכילת מזונות המסמלים ברכה לשנה החדשה, כל עדה והמאכלים הנהוגים אצלה. בקרב האשכנזים נהוג לקיים מעמד של השלכת החטאים באופן סמלי אל מקווה מים.

לפי הכלל לא אד"ו ראש, היום הראשון של ראש השנה אינו חל בימים ראשון, רביעי ושישי.

מתי מתקיים ראש השנה בתאריך העברי?

לפי תאריך עברי – ראש השנה מתקיים ב א’-ב’ בתשרי.

מה אפשר לעשות בראש השנה 2023?

אספנו בעמוד זה את כל הפעילויות המתקיימות בקרוב לתאריך של ראש השנה 2023.

צפה בתפריט

הופעה Views Navigation

היום

בראש השנה - שיר ילדים - שירי ילדות ישראלית

מילים ולחן: נעמי שמר אנימציה: מוטי זיגמן ביצוע: מקהלת שרונית בראש השנה, בראש השנה פרחה שושנה אצלי בגינה בראש השנה סירה לבנה עגנה לה ...

איציק אשל | עולה על הכל | רבי נחמן 6 | ראש השנה שלי

עיבוד והפקה מוסיקלית - עמוס כהן מילים - רבי נחמן מברסלב זיע"א לחן -הרב אברהם מלוביצקי קולות - עמוס כהן גיטרות - אבי סינגולדה קלידים תכנותים ...

מחרוזת שירי חגי תשרי - שירים לראש השנה, יום כיפור וסוכות-שירים לילדים ולפעוטות - ילדות ישראלית

מחרוזת שירים לחגי תשרי. שירי חגים לילדים: ראש השנה, יום כיפור וסוכות. שירי המחרוזת: הקיץ עבר, בראש השנה, מתנה לראש השנה, הימים חולפים, ...

מאמרים קשורים

0 0 הצבעות
דירוג האירוע
הירשם
להודיע ​​על
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות
0
אשמח לדעתכם, אנא הגיבוx